Patarimai, kaip nešioti kontaktinius lęšius
Pats svarbiausias patarimas tiems, kurie nusprendė akinius iškeisti į kontaktinius lęšius – būtina oftalmologo konsultacija. Gydytojas patikrins regėjimą ir, jeigu nebus jokių kontraindikacijų, išrašys lęšius, tinkančius būtens jums.
Prieš įsidedant lęšius kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu, jeigu naudojatės kosmetika, pirmiausia įsidėkite į akį lęšį, ir tik po to dažykitės. Nusivalant makiažą reikia išimti lęšį ir tik tada nusivalyti kosmetiką. Atkreipkite dėmesį, kad nešiojant lęšius geriausia yra naudotis kosmetikos priemonėmis, skirtomis jautrioms akims. Daug tušų gamintojų ant pakuotės nurodo, kad jų produkcija skirta lęšius nešiojantiems žmonėms. Jeigu purškiate plaukus laku, žiūrėkite, kad jo dalelės nepatektų ant lęšių – tai pablogins matymą ir lęšis greičiau nusidevės.
Keiskite kontaktinius lęšius naujais griežtai pagal pridėtą intrukciją.
Jeigu pasirinkote ne vienadienius lęšius, kasdien būtina vykdyti visas gamintojo priežiūros rekomendacijas. Ypatingą dėmesį reikia skirti tirpalui, kuriame bus laikomi lęšiai. Pirkite tik rekomenduotų prekės ženklų tirpalą.
Jeigu kaip nors pažeidėte lęšių arba pajutote nepatogumą nešiojant, būtinai kreipkitės į gydytoją konsultacijos. Niekada nesidėkite lęšių purvinomis rankomis arba lęšių su defektais – tai gali sukelti akių ligas ir rimtai pabloginti regėjimą.
Nenešiokite multifokalinių lęšiųpatalpose, kur yra cheminių medžiagų garų. Turėkite omeny, kad maudantis lęšius būtina išsiimti.
Lęšių nereikia nešioti peršalus ir karščiuojant. Rekomenduojama nenešioti lęšių vartojant antibiotikus ir hormoninius preparatus.
Jeigu nešiodami lęšius pajutote diskomfortą, būtinai kreipkitės į gydytoją. Jeigu neturite tokios galimybės, išsiimkite lęšius ir iki konsultacijos su specialistu naudokitės akiniais.
Jeigu jums paskirti kokie nors medicininiai preparatai, būtinai pasakykite gydytojui, kad nešiojate kontaktinius lęšius.