Skrydis lėktuvu – puikus keliavimo būdas, kadangi taip yra sutaupoma itin daug laiko. Tiesa, iki šiol skrydžiai lėktuvu buvo laikomi prabangos dalyku, ir tik visai neseniai šią nuomonę pakeitė bendrovės teikiančios pigių skrydžių paslaugas. Kadangi tokius skrydžius teikiančios bendrovės – gana naujas fenomenas, pasistenkime sužinoti kuo pasižymi tokio tipo oro bendrovės, bei sužinoti, kurios lyderiauja rinkoje.
Atsakant į klausimą, apie tai, kuo pigių skrydžių oro linijos skiriasi nuo tradicinių, tai pirmiausia reikėtų paminėti, kad pigūs skrydžiai tikrai nebus patys komfortabiliausi – praktiškai visos kompanijos siūlo tik ekonominės klasės bilietus, kurie keleiviui pasiūlys vietą su atverčiamu stalu.
Šalia sėdynės esančioje „kišenėje“ keleivis galės rasti specialų maišelį, skrydžio žurnalą, taip pat keletą katalogų ir saugumo bei evakuacijos kortelę.
Kalbant apie maitinimą, tai dauguma pigių skrydžių kompanijų trumpuose skrydžiuose net nebesiūlo valgių, kaip puikų to pavyzdį galima paminėti RyanAir, kuri trumpesniuose nei 2 valandų skrydžiuose nebetiekia valgių.
Taip pat vienas iš esminių pigių skrydžių kompanijų skirtumų yra tas, kad jos į bilietų kainą neįskaičiuoja mokesčių. Ką tai reiškia? Ogi tai, kad keleiviui teks susimokėti įlaipinimo mokestį, bagažo, bei daugelį kitų mokesčių pačiam. Štai tradicinių skrydžių bendrovėse šis mokestis dažniausiai jau būna įskaičiuotas į bazinę kainą.
Tad dabar pamėginkime apžvelgti kelias pigių skrydžių oro bendroves, teikiančias paslaugas Europoje.
Pirmoji kompanija šiame sąraše yra visiems puikiai žinoma „Ryanair“. Šio titulo ji tikrai nusipelnė, nes kainos čia be abejo mažiausios visoje Europoje. Ši kompanija klientui suteikia visai neprastą aptarnavimą, taip pat itin paprasta nusipirkti šios kompanijos bilietų internetu. Beje, vienas įdomus faktas, kad 90% bilietų ir yra nuperkami virtualiojoje erdvėje, kas reiškia, kad jų internetine sistema yra labai paprasta ir lengvai naudojama.
Tiesa, kiek liūdina faktas, kad Jums teks susimokėti už kiekvieną krepšį, kurio matmenys bus didesni nei 30x50cm, o svoris, didesnis, nei 10 kilogramų. Turbūt šis faktas dažniausiai ir atbaido žmonės nuo naudojimosi šios kompanijos paslaugomis.
Pigūs skrydžiai taip pat yra įmanomi puikiai žinomos bendrovės „WizzAir“ paslaugų dėka. Kainos čia yra labai panašios į „Ryanair“ paslaugų kainas, aptarnavimas – galbūt kiek geresnis. Ta pati situacija čia ir su mokesčiais, ir vienintelis šios kompanijos minusas prieš „Ryanair“ yra tas, kad ji siūlo žymiai mažiau maršrutų.
Na ir trečioji pigių skrydžių kompanija – tai „EasyJet“. Ši pigių skrydžių kompanija be abejonės siūlo kokybiškiausias paslaugas ir geriausią aptarnavimą, tačiau visa tai gana smarkiai kainuoja. Tad kainos čia gana didesnės už tas, kurias siūlo tokios įmonės, kaip „Ryanair“ ar „WizzAir“. Tad jei ieškote pigių skrydžių kompanijos, teikiančios kokybiškas paslaugas, „EasyJet“ be abejonės yra geriausias pasirinkimas, jei kaina nėra rodiklis.
Kalbant apie kitas pigių skrydžių bendroves, galima paminėti dar ir „AirBaltic“ bei „IrAero“. Šios bendrovės taip pat siūlo skrydžius už gana nedidelę kainą, tiesa, konkuruoti su prieš tai paminėtomis galiūnėmis joms yra gana sunkiau vien dėl to, kad jų paslaugos yra kiek brangesnės.
Tad štai tokia nedidelė pigių skrydžių bendrovių apžvalga. Iš tiesų, jei nusprendėte rinktis pigius skrydžius, nesitikėkite nepriekaištingos paslaugų kokybės, tačiau jei ruošiatės keliauti kiek toliau, patariame pasirinkti būtent tą pigių skrydžių bendrovę, kurios paslaugos – kokybiškiausios.